3 základní kroky, jak připravit správný podklad pod benátský štuk

Stejně jako bývá pro závod důležitý trénink, pro štukování je důležitá příprava podkladu, které bývá někdy mnohem složitější, než samotné provedení úkonu. Největší předností bývá skutečnost, že benátský štuk můžete aplikovat na několik druhů povrchu, ať už máte na zdi sádrokartón, beton, dřevotřísku nebo jiný materiál, můžete si tak v klidu vybrat barevný odstín a začít aplikovat na zeď.

30

Podklady pro benátský štuk můžete zajistit v několika krocích, postupovat můžete následovně:

Kvalitní nátěr - než budete aplikovat nějaký nátěr na stěnu, budete muset zkontolovat ten předchozí, pokud jste například předtím malovali nebo máte již udělaný první nátěr benátského štuku, musí být suchý, aby se nepoškodil materiál, zároveň musí být kvalitní a omyvatelný.

Betónová stěrka (benátský štuk) "HH" + ceník »

Tmel a stěrka - abyste měli soudržné jednotlivé vrstvy podkladu, musíte nejprve vyspravit veškeré nerovnosti, použít můžete tlem, který má vysokou tvrdost. Není-li ani tak práce dokonalá, povrch vystěrkujte, máte tak zajištěné neprokreslení jednotlivých spojů. Je-li benátský štuk aplikován na sádrokartón, postačí prostor celoplošně přestěrkovat.

Perlinka - poslední vrstva, kterou musíte nanést, je perlinka a lepidlo, které vám zajistí, že se celý prostor kompletně zpevní, máte tak jistotu, že je povrch opravdu kvalitní a připravený na aplikaci benátského štuku.

Ať už budete aplikovat benátský štuk na jakýkoli podklad, ujistěte se, zda jste řádně dodrželi všechny kroky postupu, a máte tak podklad dokonale vyrovnaný a hladký, v opačném případě se mžůe stát, že bude aplikace neúspěšná.

 

Ostatní články a informace o benátském štuku:

Jaká je životnost benátského štuku?

Jak zacházet s benátským štukem v kuchyni

7 kroků, jak aplikovat benátský štuk svépomocí

Jak správně používat benátský štuk v koupelně

5 hlavních důvodů, proč použít benátský štuk

 

Proč je betonová stěrka méně vhodná než benátský štuk

Jaké jsou přednosti textury benátského štuku

Jak správně využít marocký štuk

Jak nejlépe nanést benátský štuk na strop

3 základní kroky, jak připravit správný podklad pod benátský štuk

 

HHomitka.cz HHomietka.sk