5 hlavních důvodů, proč použít benátský štuk

Benátský štuk je povrchová stěrková hmota, která se nanáší na stěny a stropy. Samotná historie se datuje od druhé poloviny 20. století. Recept na benátský štuk si tehdy předávali jednotlivé generace z pokolení na pokolení, jeho popularita tak začala brzy stoupat, v dnešní době je již nedocenitelnou součástí nejedné domácnosti.

st6

Výhody benátského štuku

Kvalita a výdrž - benátský štuk je známý především kvůli své kvalitě a dlouhodbé výdrži, dlouhodobě se o materiál nemusíte vůbec starat, výdrž se pohybuje v řádu několika desítek let. Po aplikaci na zeď je vhodné, abyste celý povrch voskově opravili, čímž si zajistíte delší životnost, neboť bude povrch chráněn před vlhkostí, a tím i případnou plísní.

Povrch - i když samotná aplikace benátského štuku je velice složitá a vyžaduje buď profesionála, nebo osobu, která je zručná a má dostatečnou trpělivost, můžete ho aplikovat na jakýkoli povrch, ať už se jedná o omítku, beton, sádrokarton aj.. Další nespornou výhodou je povrch samotnho benátského štuku, který je hladký, a tím i snadno udržovaný a méně náchylný na poškození.

Betónová stěrka (benátský štuk) "HH" + ceník »

Vzhled a dostupnost - někteří si svůj domov umí udělat kráský výzdobou, jiní volí alternativu, kterou je právě benátský štuk. Ten pomocí svého vzhledu zanechá v lidech pocit přepychu, což udělá dojem na nejednu návštěvu. Vybere si jistě každý, k dostání je v mnoha barevných odstínech.

Cena - benátský štuk není příliš drahou záležitostí, v dnešní době si ho mohou dovolit skoro všichni.

Ekologický - materiál je stoprocentně ekologický, nemusíte se tak bát, že máte zeď plnou chemikálií, které se mohou postupně uvolňovat, což je nebezpečné obzvláště v místnosti, kde není žádný pohyb vzduchu.

I benátský štuk má svoji negativní stránku, materiál je velice křehký, buď proto opatrní, a určitě ho neuvyžívejte do prostoru podlah.

 

Ostatní články a informace o benátském štuku:

Jaká je životnost benátského štuku?

Jak zacházet s benátským štukem v kuchyni

7 kroků, jak aplikovat benátský štuk svépomocí

Jak správně používat benátský štuk v koupelně

5 hlavních důvodů, proč použít benátský štuk

 

Proč je betonová stěrka méně vhodná než benátský štuk

Jaké jsou přednosti textury benátského štuku

Jak správně využít marocký štuk

Jak nejlépe nanést benátský štuk na strop

3 základní kroky, jak připravit správný podklad pod benátský štuk

 

HHomitka.cz HHomietka.sk