Jak správně používat benátský štuk v koupelně

Benátský štuk je specifický druh omítky, který se aplikuje na zeď nebo strop, lidé si ho často vybírají do různých místností svého domova, někdy i do všech. Jeho aplikace je velice příznivá, což alespoň částečně vyváží skutečnost, že si většina z nás musí na práci najmout profesionálního řemeslníka, přičemž i jemu bude práce trvat několik dní, aby benátský štuk nanesl přesně tak, jak se má v několika vrstvách.

Benátský štuk je velice častým materiálem právě do koupelny, vidět ho můžete v hotelech, saunách nebo domovech. Do samotné směsi se přidává mramor, který místnost oslní, vy se tak budete cítit v naprostém luxusu pokaždé, když do místnosti vkročíte. Alternativu benátského štuku v koupelně využívají především lidé, kteří nejsou příliš velcí fanoušci obkladů na zdi.

st4

Specifikace pro aplikaci do koupelny

Benátský štuk je v vodou všeobecně úzce spjatý, je však nutné dodržet několik zásad. Pokud ho budete chtít aplikovat do koupelny na místa, kde dochází k minimálnímu kontaktu s vodou, ale vzniká zde povrchová vlhkost z nedostatku větrání (okolo zrcadel, koupelnových skříněk apod.), nemusíte se příliš bát o životnost.

Betónová stěrka (benátský štuk) "HH" + ceník »

Máte-li ovšem v plánu aplikovat benátský štuk okolo vany, umyvadla nebo přímo do sprchového koutu, musíte dbát na speciální ochrannou vrstvu, přičemž celý povrch benátského štuku překryjete vrstvou laku nebo vosku, která je k tomuto účelu přímo určená. Prostor se tak stane voděodolný a vy se nemusíte bát vznikajících plísní, i tak se doporučuje v koupelnách dostatečně větrat, aby všechna přebytečná vlhkost z místnosti odcházela.

Benátský štuk můžete využít nejen na postranní stěny, ale také na strop, využít můžete i možnost vymalování stropu, neboť benátský štuk je k dostání v mnoha barevných kombinacích, které vám zajistí kompletní sladění místnosti i s nábytkem.

 

Ostatní články a informace o benátském štuku:

Jaká je životnost benátského štuku?

Jak zacházet s benátským štukem v kuchyni

7 kroků, jak aplikovat benátský štuk svépomocí

Jak správně používat benátský štuk v koupelně

5 hlavních důvodů, proč použít benátský štuk

 

Proč je betonová stěrka méně vhodná než benátský štuk

Jaké jsou přednosti textury benátského štuku

Jak správně využít marocký štuk

Jak nejlépe nanést benátský štuk na strop

3 základní kroky, jak připravit správný podklad pod benátský štuk

 

HHomitka.cz HHomietka.sk