Jak správně využít marocký štuk

Marocký štuk je také známý pod názvem Tadelakt, což v překladu znamená "leštit". Jedná se o materiál, který se nejvíce užívá v marockých lázních. K dostání je nejvíce v obchodech pro kutily a zahrádkách, zakoupit ho můžete buď v kamenných obchodech nebo online v e-shopu. Pořizovací cena je poměrně vysoká, není tedy vhodný pro každého, i přesto je nutné zvážit, zda se vám díky svým dobrým vlastnostem a stálosti nevyplatí více. Pokud budete chtít ušetřit, zvažte, zda si zvládnete marocký štuk na stěnu aplikovat samostatně, k tomuto úkolu je nutná dostatečná zručnost a časová flexibilita, což vám zajistí dokonalý výsledek.

28

Výhody marockého štuku

Nadčasovost - zatímco běžně vymalované stěny budí dojem stereotypu, marocký štuk přináší svým majitelům kreativitu a eleganci, kteoru se mohou pyšnit svému okolí. Pro země jako je například Egypt nebo Řecko, bývá marocý štuk běžnou dekorací do místních interiérů, v ČR svoji oblibu postupně získává.

Betónová stěrka (benátský štuk) "HH" + ceník »

Barevná pestrost - marocký štuk můžete sehnat v několika barevných odstínech, což zajišťuje širokou škálu potencionálních zákazníků, kteří si ho vyberou i do své domácnosti.

Voděodolnost - marocký štuk je již sám o sobě voděodolný, což dokládá i jeho nejčastější využití v lázních, nesetkáváte se tak s žádnou plísní na stěnách.

Údržba - marocký štuk vám zajistí kvalitní a rychlou údržbu, nemá žádné přebytečné mezery a spáry, do kterých by se mohla usazovat nečistota, stačí vám navlhčený hadřík, kterým povrch otřete.

Tvarování - zpracování marockého štuku není vůbec jednoduchý proces, který může ovlivnit několik základních faktorů, i přesto se jedná o materiál, který není nutně využitelný pouze pro potažení jednotlivých stěn. Jedná se o materiál, který je snadno tvarovatelný, můžete si tak vyrobit třeba umyvadlo do koupelny nebo různé dekoraci, které vám místnost rozzáří.

 

Ostatní články a informace o benátském štuku:

Jaká je životnost benátského štuku?

Jak zacházet s benátským štukem v kuchyni

7 kroků, jak aplikovat benátský štuk svépomocí

Jak správně používat benátský štuk v koupelně

5 hlavních důvodů, proč použít benátský štuk

 

Proč je betonová stěrka méně vhodná než benátský štuk

Jaké jsou přednosti textury benátského štuku

Jak správně využít marocký štuk

Jak nejlépe nanést benátský štuk na strop

3 základní kroky, jak připravit správný podklad pod benátský štuk

 

HHomitka.cz HHomietka.sk