Jaká je životnost benátského štuku?

Při stavbě domu si každý dává záležet, aby použil kvalitní materiál, který vydrží dlouhodobě, v opačném případě dochází k častým opravám, což se prodraží mnohem více, než vyšší počáteční investice do materiálu. Souběžně také majitelé vyžadují, aby se doma cítili útulně, s tím neodmyslitelně souvisí vzhled interiéru. Benátský štuk je nejen dokonalý na povrch, ale také představuje eleganci, které se fantazie neklade, vybrat si můžete z několika desítek barevných odstínů, ve kterých se benátský štuk míchá.

st2

Jak zajistit dlouhodobou životnost benátského štuku

Správná aplikace - správná aplikace je pro benátský štuk základní charakteristikou. Dodržet musíte přesný návod, který je popsán u jednotlivých nádob, které si zakoupíte. Před použitím benátský štuk řádně promíchejte, než ho začnete aplikovat na stěny. Dodržujte také časové rozestupy, aby jednotlivé vrstvy stihly řádně uschnout.

Betónová stěrka (benátský štuk) "HH" + ceník »

Ochranná vrstva - u benátského štuku je dvojnásobně důležité, aby jeho životnost byla dlouhodobá, obzvláště pokud se jedná o prostory koupelny, sauny a jiných míst, kde je vysoká pravděpodobnost vlhkosti. Pokud není benátský štuk ošetřen ochrannou vrstvou vosku nebo laku, není jeho účinnost voděodolnosti zaručená, může se tak stát, že se vám v místnosti bude tvořit plíseň.

Péče o benátský štuk - nespornou výhodou bývá snadná údržba, stačí jen otřít vlhkým hadříkem a máte doma čisto, žádné nečistoty, na štuk se nechytá ani prach. Máte-li benátský štuk na zdech již delší dobu, poraďte se s profesionály, zda není vhodné aplikovat další ochrannou vrstvu.

Pokud si zakoupíte benátský štuk, aplikujte ho v blízké době, nenakupujte do zásoby, že ho jednou využijete, záruka na originální balení je pouze 1 rok. Prodyšnost materiálu je velice vysoká, jestliže se při aplikaci budete řídit přesnými pokyny, které jsou uvedeny na obalu, bude vám benátský štuk sloužit v řádu několika desítek let.

 

Ostatní články a informace o benátském štuku:

Jaká je životnost benátského štuku?

Jak zacházet s benátským štukem v kuchyni

7 kroků, jak aplikovat benátský štuk svépomocí

Jak správně používat benátský štuk v koupelně

5 hlavních důvodů, proč použít benátský štuk

 

Proč je betonová stěrka méně vhodná než benátský štuk

Jaké jsou přednosti textury benátského štuku

Jak správně využít marocký štuk

Jak nejlépe nanést benátský štuk na strop

3 základní kroky, jak připravit správný podklad pod benátský štuk

 

HHomitka.cz HHomietka.sk