Proč je betonová stěrka méně vhodná než benátský štuk

Benátský štuk je používán jako úprava stěny, do materiálu je zasazen drcený mramor, který je k dostání v několika barvách, vybrat si tak můžete buď tmavší nebo světlejší varianty. Jedná se o velmi dekorativní materiál, který byl dříve využíván především v dražších luxusních sídlech a komerčních budovách, které musely působit reprezentativně. V současné době se benátský štuk nachází v mnohem více běžných domácnostech, což je zapříčiněno především nízkou pořizovací cenou. Mezi největší přednosti patří - voděodolnost, snadná údržba, nízká cena, veliký výběr barev, na druhou stranu je benátský štuk velice křehký materiál, není tedy vhodné užívat benátský štuk na podlahy, jeho aplikace je také velice složitá pro každého laika, většinou je nutné přivolat na aplikaci odborníka.

st1

Na zeď je možné aplikovat i módní pohledový beton, který se v běžných domácnostech tak často nevyskytuje, jedná se totiž o dost drahou záležitost, i když velice krásnou.

Betónová stěrka (benátský štuk) "HH" + ceník »

Tento materiál je považován za stěrku, která přesně imituje beton, její přibližná tloušťka se pohybuje okolo 1,5 mm. Mezi zákazníky se dočkala veliké oblíbenosti v poměrně krátké době. Problémem betonové stěrky bývá, že má jednu nevýhodu, která se ovšem projevuje až po několika letech užívání, v tu chvíli je již pozdě na řešení. Jestliže máte stěrku aplikovanou v místnosti, kde je vlhkost, potom se po čase může stát, že se pod ochrannou vrstvu dostane voda, která postupně začně na různých místech dělat bubliny, v horším případě se může stát, že stěrka začne kompletně opadávat ze zdi.

 

Ostatní články a informace o benátském štuku:

Jaká je životnost benátského štuku?

Jak zacházet s benátským štukem v kuchyni

7 kroků, jak aplikovat benátský štuk svépomocí

Jak správně používat benátský štuk v koupelně

5 hlavních důvodů, proč použít benátský štuk

 

Proč je betonová stěrka méně vhodná než benátský štuk

Jaké jsou přednosti textury benátského štuku

Jak správně využít marocký štuk

Jak nejlépe nanést benátský štuk na strop

3 základní kroky, jak připravit správný podklad pod benátský štuk

 

HHomitka.cz HHomietka.sk