BETONOVÁ STĚRKA 20 KG - ANTRACIT

Kód: BSHH1
3 399 Kč 2 809,09 Kč bez DPH
Skladem

OBSAH BALENÍ - 20kg

 

VYDATNOST BALENÍ - 18 m2

  

DOBA SCHNUTÍ: 12-48 HOD.

BALENÍ OBSAHUJE:  PENETRAČNÍ PODKLAD (2,5 kg) + BEZBARVÝ LAK (1,5 kg)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Designové betonové stěrky mohou být řešeny jako hladké povrchy industriálního vzhledu nebo pohledové řešení s různými efekty včetně variabilního probarvení. Betonové stěrky HH jsou navrhovány tak, aby svým vzhledem a barevností odkazovali na tradiční stavební materiály, přičemž hlavním záměrem je vytvořit velmi moderní industriální charakter blížící se pohledovému betonu. Tmavá antracitová stěrka představuje povrchovou úpravu, která je nejblíže přírodnímu kameni.

Dekorativní provedení antracitové betonové stěrky

Samotný konečný dekor betonové stěrky je dán texturou svrchní vrstvy a technologií jejího nanášení. Kresbu textury je možné vytvořit několika technologickými postupy, jež pracují se stěrkou v různých fázích jejího vytvrzování. Přírodní designové struktury nebo otisky (imitace břidlice, tvarové otisky, efekt benátského štuku) jsou realizovány buď přímo při nanášení nebo v prvních fázích hydratace cementu, a později dokončovány do finálního vzhledu po vytvrzení. Specifické hrubé kresby je možné vytvářet až po úplném vytvrzení povrchu.

STĚRKA

Uplatnění antracitové betonové stěrky HH Designové betonové stěrky HH jsou standardně aplikovatelné především na svislých konstrukcích jako alternativa obkladového materiálu pro místnosti namáhané vlhkostí či většími teplotními výkyvy. Přestože je jejich uplatnění bezproblémové v interiéru i exteriéru, využívá se jejich dekorativních vlastností převážně pro dosažení velmi příjemného vzhledu prostor koupelen a kuchyňských koutů. Antracitovou betonovou stěrku využijete především v místnostech, jejichž svislé konstrukce jsou upraveny primárně do tmavších tónů, velmi dobře však zvýrazní horizontální členění v případě světlých nátěrů. Antracitové probarvení výrazně připomíná přírodní kámen, proto je aplikace antracitové stěrky ideální ve formě imitace břidlice a benátského štuku.

Spotřeba betonové stěrky

Průměrná spotřeba je cca 2,2 kg na m2 pro jednu vrstvu. Spotřeba závisí na připraveném substrátu a tloušťky nanášené stěrky. Z jednoho 20 Kg kbelíku připravíte přibližně 9m2 ve dvou vrstvách.

Aplikace betonové stěrky

1.Aplikace penetrace pod betonovou stěrku Součástí balení je penetrační podklad. Penetrujte válečkem po celém povrchu a nechte pár hodin zaschnout.

2.Promíchání betonové stěrky Je nutné před aplikací důkladně promíchat buď ručně nebo míchadlem s nízkými otáčkami (cca 400 ot./min.) za účelem získání jednotné konzistence. Pokud je stěrka hustá, je možné ji zředit trochou vody.

3.Nanesení první, základní vrstvy První vrstvu nanášíme s maximální tloušťkou 2 mm za pomocí hladké špachtle z nerezové oceli. První vrstva by měla schnout cca 12 hodin.

4. Nanesení druhé texturové vrstvy Druhou vrstvu naneseme pomocí špachtle z nerezové oceli se zaoblenými rohy. Texturová vrstva musí být provedena krátkými, nepravidelnými pohyby kvalitním, nerezovým hladítkem - krouživými, vertikálními či horizontálními pohyby. Doporučováno je použití hladítka určeného pro štuky se zaoblenými hranami. Pro dosažení efektu „stínování/žíhání” je potřeba silně a energeticky vtírat vybrané oblasti a držet přitom hladítko s minimálním sklonem k povrchu. Bude-li při nanášení plocha vlhká a plastická, dosáhnete stejnoměrného a hladkého povrchu. Můžete dosáhnout také různých efektů, např. otisknutím šroubů, břidlice nebo štuku.

5. Nanesení ochranného laku Naneste finální glazuru/gel (je součástí balení) válečkem nebo štětcem a nechte zaschnout.

Technická data a složení betonové stěrky

Základ: Pryskyřice, pomocné látky, pigmenty, cementu, křemenného písku a voda.

Propustnost vodní páry: V2

Absorpce vody: W3

Technická specifikace: PN-EN 15824:2017

Teplota skladování: 5°C– 25°C

Tvrdnutí: 24 hodin Tepelná trvalost: NPD

Reakce na oheň: F

Technická specifikace: PN-EN 15824:2010

 

HHomitka.cz HHomietka.sk

Doplňkové parametry

Kategorie: BETONOVÁ STĚRKA
Záruka: 1 rok
Hmotnost: 25 kg