BETONOVÁ STĚRKA 20 KG - BÍLÁ

Kód: BSHH2
3 399 Kč 2 809,09 Kč bez DPH
Skladem

OBSAH BALENÍ - 20kg

 

VYDATNOST BALENÍ - 18 m2

  

DOBA SCHNUTÍ: 12-48 HOD.

BALENÍ OBSAHUJE:  PENETRAČNÍ PODKLAD (2,5 kg) + BEZBARVÝ LAK (1,5 kg)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Designový benátský štuk připravený z bílé betonové stěrky je krásným vyvedením povrchů určený především pro světlé interiéry a hodí se také jako dekorační prvek pro úpravu exteriérových povrchů (např. fasády v terasovém nebo balkonovém prostoru). Jeho unikátní velmi pohledové charakteristiky a velmi dobrá odolnost i v nepříznivé povětrnosti umožňují dosáhnout nevšedního dekorativního a stálobarevného vzhledu, který vyžaduje minimální ošetřování a dosahuje dlouhé životnosti.

Vlastnosti bílé betonové stěrky HH

Bílá betonová stěrka je kompozitem na bázi cementu, dosahuje tedy stejných charakteristických provozních vlastností jako stěrky tmavších odstínů, bílou barvu získává prostřednictvím polymerní pigmentace. Cementová matrice vylepšená polymerními přísadami (pojivovými složkami, plastifikátory, apod.) a jemným křemičitým plnivem propůjčuje stěrce dostatečnou pevnost, houževnatost a odolnost velkému teplotnímu rozpětí, a současně (společně s finální vrstvou laku) také vysokou voděodolnost. Povrch z bílé betonové stěrky oceníte všude tam, kde toužíte po masivním industriálním vzhledu ve velmi čistém bílém provedení, ideálně jako kontrast s tmavým vybavením podtrhávající prosvětlení místnosti.

STĚRKA

Benátský štuk z bílé betonové stěrky HH

Benátský štuk je jednou z variant provedení konečného designu betonové stěrky typický svou žíhanou kresbou a lesklým povrchem. Aplikace tohoto designu je vhodná zejména v místnostech a venkovních prostorách využívajících tmavšího vybavení jako protikladná textura zvýrazňující jejich jednolitý vzhled. Velmi dobře se osvědčí jako součást fasády krytých teras nebo balkonů a také méně osvětlených koupelen v kombinaci se světlým nábytkem díky odrazivosti lesklých ploch zvýší intenzitu osvětlení v místnosti. Bílá betonová stěrka provedená v dekoru benátského štuku rozhodně oživí každou místnost pohledovou texturou. Spotřeba betonové stěrky Průměrná spotřeba je cca 2,2 kg na m2 pro jednu vrstvu. Spotřeba závisí na připraveném substrátu a tloušťky nanášené stěrky. Z jednoho 20 Kg kbelíku připravíte přibližně 9m2 ve dvou vrstvách.

Aplikace betonové stěrky

1.Aplikace penetrace pod betonovou stěrku Součástí balení je penetrační podklad. Penetrujte válečkem po celém povrchu a nechte pár hodin zaschnout.

2.Promíchání betonové stěrky Je nutné před aplikací důkladně promíchat buď ručně nebo míchadlem s nízkými otáčkami (cca 400 ot./min.) za účelem získání jednotné konzistence. Pokud je stěrka hustá, je možné ji zředit trochou vody.

3.Nanesení první, základní vrstvy První vrstvu nanášíme s maximální tloušťkou 2 mm za pomocí hladké špachtle z nerezové oceli. První vrstva by měla schnout cca 12 hodin.

4. Nanesení druhé texturové vrstvy Druhou vrstvu naneseme pomocí špachtle z nerezové oceli se zaoblenými rohy. Texturová vrstva musí být provedena krátkými, nepravidelnými pohyby kvalitním, nerezovým hladítkem - krouživými, vertikálními či horizontálními pohyby. Doporučováno je použití hladítka určeného pro štuky se zaoblenými hranami. Pro dosažení efektu „stínování/žíhání” je potřeba silně a energeticky vtírat vybrané oblasti a držet přitom hladítko s minimálním sklonem k povrchu. Bude-li při nanášení plocha vlhká a plastická, dosáhnete stejnoměrného a hladkého povrchu. Můžete dosáhnout také různých efektů, např. otisknutím šroubů, břidlice nebo štuku.

5. Nanesení ochranného laku Naneste finální glazuru/gel (je součástí balení) válečkem nebo štětcem a nechte zaschnout.

 

Technická data a složení betonové stěrky

Základ: Pryskyřice, pomocné látky, pigmenty, cementu, křemenného písku a voda.

Propustnost vodní páry: V2

Absorpce vody: W3

Technická specifikace: PN-EN 15824:2017

Teplota skladování: 5°C– 25°C

Tvrdnutí: 24 hodin

Tepelná trvalost: NPD

Reakce na oheň: F

Technická specifikace: PN-EN 15824:2010

 

HHomitka.cz HHomietka.sk

Doplňkové parametry

Kategorie: BETONOVÁ STĚRKA
Záruka: 1 rok
Hmotnost: 25 kg