BETONOVÁ STĚRKA 20 KG - GRAFIT

Kód: BSHH3
2 590 Kč 2 140,50 Kč bez DPH
Skladem

OBSAH BALENÍ - 20kg

 

VYDATNOST BALENÍ - 18 m2

 

 

DOBA SCHNUTÍ: 12-48 HOD.

BALENÍ OBSAHUJE:  PENETRAČNÍ PODKLAD (2,5 kg) + BEZBARVÝ LAK (1,5 kg)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obdobně jako tmavý nábytek, i designové stěrky s tmavými tóny mohou váš příbytek zútulnit a dodat mu nevšední a luxusní vzhled. Designové betonové stěrky jsou moderním materiálem pro vytváření různých efektních povrchů s pokročilými vlastnostmi. Primárně jsou betonové stěrky užívány jako alternativa pohledového betonu, s níž je možné dosáhnout obdobných charakteristik povrchu.

Proč vybrat grafitovou betonovou stěrku HH

Grafitové provedení finálního povrchu svislých nebo vodorovných konstrukcí není zcela tradiční a hodí se především do interiérových prostor, kde bude vhodně kontrastovat se zamýšleným vybavením, tzn. obytné nebo provozní místnosti s velmi světlým nábytkem, jehož design na tmavém podkladu dobře vynikne a architektonicky ladí. Výhodou betonové stěrky s grafitovým pigmentem je snadná omyvatelnost a vysoká pevnost a odolnost proti mechanickému poškození či působení vlhkosti, je tedy vhodná pro aplikaci jako alternativa obkladových prvků kuchyňských linek ze světlého masivu nebo v bledých tónech a koupelen. Na tmavém povrchu jsou také méně patrné skvrny nebo usazeniny.

Jaký dekor zvolit

Jelikož pohledový beton zpravidla nebývá pigmentován do grafitové barvy, ale jeho cílem je zachování přirozeného šedého až světle šedého vzhledu, nepoužívá se grafitová betonová stěrka v první řadě jako alternativa pohledového betonu, nýbrž jako designový povrch, který je možné opatřit vhodnými kresbami. V tomto směru je ideální zejména k vytváření speciálních povrchových efektů, jako jsou imitace přírodního kamene nebo štukování. Velmi pěkný je dekor benátského štuku, který svým leskem a zvláštní žíhanou kresbou dotváří zejména dobře osvětlené interiéry s nábytkem a vybavením ostré bílé barvy. Kontrastní kombinace grafitového povrchu opakovaného jak na svislých konstrukcích, tak na řešení obkladových ploch či nábytkových prvcích dodá koupelně velmi nevšední a luxusní vzhled. Materiál je navíc velmi příjemný na dotek a může být použit k celkovému vyvedení sprchového koutu včetně podlahy.

Spotřeba betonové stěrky

Průměrná spotřeba je cca 2,2 kg na m2 pro jednu vrstvu. Spotřeba závisí na připraveném substrátu a tloušťky nanášené stěrky. Z jednoho 20 Kg kbelíku připravíte přibližně 9m2 ve dvou vrstvách.

Aplikace betonové stěrky

1.Aplikace penetrace pod betonovou stěrku

Součástí balení je penetrační podklad. Penetrujte válečkem po celém povrchu a nechte pár hodin zaschnout.

2.Promíchání betonové stěrky

Je nutné před aplikací důkladně promíchat buď ručně nebo míchadlem s nízkými otáčkami (cca 400 ot./min.) za účelem získání jednotné konzistence. Pokud je stěrka hustá, je možné ji zředit trochou vody.

3.Nanesení první, základní vrstvy

První vrstvu nanášíme s maximální tloušťkou 2 mm za pomocí hladké špachtle z nerezové oceli. První vrstva by měla schnout cca 12 hodin.

4. Nanesení druhé texturové vrstvy

Druhou vrstvu naneseme pomocí špachtle z nerezové oceli se zaoblenými rohy. Texturová vrstva musí být provedena krátkými, nepravidelnými pohyby kvalitním, nerezovým hladítkem - krouživými, vertikálními či horizontálními pohyby. Doporučováno je použití hladítka určeného pro štuky se zaoblenými hranami. Pro dosažení efektu „stínování/žíhání” je potřeba silně a energeticky vtírat vybrané oblasti a držet přitom hladítko s minimálním sklonem k povrchu. Bude-li při nanášení plocha vlhká a plastická, dosáhnete stejnoměrného a hladkého povrchu. Můžete dosáhnout také různých efektů, např. otisknutím šroubů, břidlice nebo štuku.

5. Nanesení ochranného laku

Naneste finální glazuru/gel (je součástí balení) válečkem nebo štětcem a nechte zaschnout.

 

Technická data a složení betonové stěrky

Základ

Pryskyřice, pomocné látky, pigmenty, cementu,  křemenného písku a voda.

Propustnost vodní páry

V2

Absorpce vody

W3

Technická specifikace

PN-EN 15824:2017

Teplota skladování

5°C– 25°C

Tvrdnutí

24 hodin

Tepelná trvalost

NPD

Reakce na oheň

F

 

Technická specifikace

PN-EN 15824:2010

 

Doplňkové parametry

Kategorie: BETONOVÁ STĚRKA
Záruka: 1 rok
Hmotnost: 25 kg