BETONOVÁ STĚRKA 20 KG - SVĚTLE ŠEDÁ

Kód: BSHH4
3 399 Kč 2 809,09 Kč bez DPH
Skladem

OBSAH BALENÍ - 20kg

 

VYDATNOST BALENÍ - 18 m2

  

DOBA SCHNUTÍ: 12-48 HOD.

BALENÍ OBSAHUJE:  PENETRAČNÍ PODKLAD (2,5 kg) + BEZBARVÝ LAK (1,5 kg)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Alternace benátského štuku betonovou stěrkou je v dnešní době standardním postupem, jež přináší investorovi i uživateli řadu výhod zejména s ohledem na realizační a provozní vlastnosti. Benátský štuk je klasickou povrchovou úpravou s velmi striktním aplikačním postupem, jež je náročný jak s ohledem na finanční, tak časovou stránku. Obdobného efektu, jaký interiéru zprostředkuje benátský štuk se světle šedým probarvením lze dosáhnout pomocí naší betonové stěrky při nižších nákladech, jednoduchosti provedení a současném zajištění vysoké kvality pohledové konstrukce.

Výhody betonové stěrky v porovnání s benátským štukem

Vápenná báze tradičního benátského štuku výrazně omezuje jeho aplikaci v prostorách se zvýšenou vlhkostí. Pokud je tedy tento jeho dekorativní efekt vyžadován v exteriéru, či v místnostech, kde dochází ke kondenzaci páry nebo přímo hrozí adheze na povrchu konstrukcí, je nutné používat alternativní materiálové provedení. Výborným řešením je aplikace betonové stěrky v dekoru benátského štuku, jejíž směs je v tomto směru vylepšena zhutňovacími přísadami zabraňujícími pronikání vlhkosti do vnitřních vrstev a ochranným povlakem. Struktura stěrky (cementové matrice) se navíc vyznačuje běžnou mrazuvzdorností a odolností vůči rozpustným solím, tudíž si stěrka zachovává svoje vlastnosti také v náročných povětrnostních změnách exteriéru.

STĚRKA

Vytvoření efektu benátského štuku

Efekt benátského štuku je dosažený především texturou svrchní vrstvy povrchové úpravy. Jeho charakteristikou je nahodilé střídání tmavších a světlejších ploch (žíhání) a lesklý povrch, jehož je dosaženo finálním voskovým nátěrem. Dosažení těchto efektů je dáno technologií aplikace druhé vrstvy stěrky – nanášení je nutné provádět nerezovou špachtlí pod sklonem tak, aby výsledný dekor měl charakter kresby, tzn. tahy špachtlí jsou hladké, ale zůstávají přiznané. Efekt je po vyleštění fixován finálním voskovým nátěrem.

Spotřeba betonové stěrky. Průměrná spotřeba je cca 2,2 kg na m2 pro jednu vrstvu. Spotřeba závisí na připraveném substrátu a tloušťky nanášené stěrky. Z jednoho 20 Kg kbelíku připravíte přibližně 9m2 ve dvou vrstvách.

Aplikace betonové stěrky

1.Aplikace penetrace pod betonovou stěrku Součástí balení je penetrační podklad. Penetrujte válečkem po celém povrchu a nechte pár hodin zaschnout.

2.Promíchání betonové stěrky Je nutné před aplikací důkladně promíchat buď ručně nebo míchadlem s nízkými otáčkami (cca 400 ot./min.) za účelem získání jednotné konzistence. Pokud je stěrka hustá, je možné ji zředit trochou vody.

3.Nanesení první, základní vrstvy První vrstvu nanášíme s maximální tloušťkou 2 mm za pomocí hladké špachtle z nerezové oceli. První vrstva by měla schnout cca 12 hodin.

4. Nanesení druhé texturové vrstvy Druhou vrstvu naneseme pomocí špachtle z nerezové oceli se zaoblenými rohy. Texturová vrstva musí být provedena krátkými, nepravidelnými pohyby kvalitním, nerezovým hladítkem - krouživými, vertikálními či horizontálními pohyby. Doporučováno je použití hladítka určeného pro štuky se zaoblenými hranami. Pro dosažení efektu „stínování/žíhání” je potřeba silně a energeticky vtírat vybrané oblasti a držet přitom hladítko s minimálním sklonem k povrchu. Bude-li při nanášení plocha vlhká a plastická, dosáhnete stejnoměrného a hladkého povrchu. Můžete dosáhnout také různých efektů, např. otisknutím šroubů, břidlice nebo štuku.

5. Nanesení ochranného laku Naneste finální glazuru/gel (je součástí balení) válečkem nebo štětcem a nechte zaschnout.

 

Technická data a složení betonové stěrky

Základ: Pryskyřice, pomocné látky, pigmenty, cementu, křemenného písku a voda.

Propustnost vodní páry: V2

Absorpce vody: W3

Technická specifikace: PN-EN 15824:2017

Teplota skladování: 5°C– 25°C Tvrdnutí: 24 hodin

Tepelná trvalost: NPD

Reakce na oheň: F

Technická specifikace: PN-EN 15824:2010

 

HHomitka.cz HHomietka.sk

Doplňkové parametry

Kategorie: BETONOVÁ STĚRKA
Záruka: 1 rok
Hmotnost: 25 kg