BETONOVÁ STĚRKA 20 KG - TMAVĚ ŠEDÁ

Kód: BSHH5
3 399 Kč 2 809,09 Kč bez DPH
Skladem

OBSAH BALENÍ - 20kg

 

VYDATNOST BALENÍ - 18 m2

  

DOBA SCHNUTÍ: 12-48 HOD.

BALENÍ OBSAHUJE:  PENETRAČNÍ PODKLAD (2,5 kg) + BEZBARVÝ LAK (1,5 kg)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pohledový beton poskytuje interiéru nevšední a velmi příjemné zbarvení, které navozují dekorativní dojem. Stejného efektu lze dosáhnout především prostřednictvím tmavě šedé betonové stěrky HH, která efektně zútulní prostory a dodá interiéru chladivý vzhled vhodný pro kombinaci se světlým nábytkem a měkkým světlem. Konečné provedení betonové stěrky a vysoká odolnost proti oděru a teplotnímu i vlhkostnímu namáhání umožňuje její využití také v koupelnách nebo kuchyňských koutech – povrch stěrky je snadno omyvatelný a barevně stálý.

Aplikace tmavě šedé betonové stěrky HH

Tmavě šedá betonová stěrka je dodávána jako maltovinová směs doplněná penetračním podkladovým a finálním průhledným bezbarvým nátěrem. Maltovinová směs je standardní betonovou směsí cementu a křemičitého písku jemné frakce vylepšenou polymerními přísadami pro usnadnění zpracovatelnosti, řízené tvrdnutí a pigmentaci. Na očištěný a připravený povrch se pomocí válečku nanáší nejdříve penetrace, která se nechá zcela zaschnout. Poté je vytvořena první souvislá vrstva stěrky dosahující maximální tloušťky 2 mm pomocí hladítka. Betonová směs je již připravena v konečném poměru všech složek, je nutné ji promíchat pomocí ručního míchadla (nesmí se dále ředit vodou). Druhá vrstva stěrky je nanášena až po částečném vytvrzení první vrstvy tak, aby bylo uchycení provedeno do ztvrdlého ale „živého“ povrchu, kvůli zajištění propojení obou vrstev. Způsob aplikace druhé vrstvy závisí na typu textury, jíž zamýšlíme dosáhnout. Technologie nanášení se tedy liší především s ohledem na konečný dekor pohledu, který může být buď hladký, nebo imitovat břidlici, či být vyveden do efektu benátského štuku. Po kompletním vytvrzení stěrky je následně nanesena poslední vrstva odolného pryskyřičného nátěru, který zajistí konečné vlastnosti povrchu.

STĚRKA

Výhody tmavě šedé betonové stěrky HH

Stěrka je velmi dekorativní a odolná jak nízkým teplotám, tak vlhkosti. Použití kvalitních certifikovaných materiálů zajišťuje její barevnou stálost, pevnost, tvrdost a houževnatost při vysoké životnosti. Pokud se rozhodnete pro její aplikaci v interiéru, budete rozhodně spokojeni s jejím vzhledem a také příjemnými dotekovými vlastnostmi. Spotřeba betonové stěrky Průměrná spotřeba je cca 2,2 kg na m2 pro jednu vrstvu. Spotřeba závisí na připraveném substrátu a tloušťky nanášené stěrky. Z jednoho 20 Kg kbelíku připravíte přibližně 9m2 ve dvou vrstvách.

Aplikace betonové stěrky

1.Aplikace penetrace pod betonovou stěrku Součástí balení je penetrační podklad. Penetrujte válečkem po celém povrchu a nechte pár hodin zaschnout.

2.Promíchání betonové stěrky Je nutné před aplikací důkladně promíchat buď ručně nebo míchadlem s nízkými otáčkami (cca 400 ot./min.) za účelem získání jednotné konzistence. Pokud je stěrka hustá, je možné ji zředit trochou vody.

3.Nanesení první, základní vrstvy První vrstvu nanášíme s maximální tloušťkou 2 mm za pomocí hladké špachtle z nerezové oceli. První vrstva by měla schnout cca 12 hodin.

4. Nanesení druhé texturové vrstvy Druhou vrstvu naneseme pomocí špachtle z nerezové oceli se zaoblenými rohy. Texturová vrstva musí být provedena krátkými, nepravidelnými pohyby kvalitním, nerezovým hladítkem - krouživými, vertikálními či horizontálními pohyby. Doporučováno je použití hladítka určeného pro štuky se zaoblenými hranami. Pro dosažení efektu „stínování/žíhání” je potřeba silně a energeticky vtírat vybrané oblasti a držet přitom hladítko s minimálním sklonem k povrchu. Bude-li při nanášení plocha vlhká a plastická, dosáhnete stejnoměrného a hladkého povrchu. Můžete dosáhnout také různých efektů, např. otisknutím šroubů, břidlice nebo štuku.

5. Nanesení ochranného laku Naneste finální glazuru/gel (je součástí balení) válečkem nebo štětcem a nechte zaschnout.

 

Technická data a složení betonové stěrky

Základ: Pryskyřice, pomocné látky, pigmenty, cementu, křemenného písku a voda.

Propustnost vodní páry: V2

Absorpce vody: W3

Technická specifikace: PN-EN 15824:2017

Teplota skladování: 5°C– 25°C

Tvrdnutí: 24 hodin

Tepelná trvalost: NPD

Reakce na oheň: F

Technická specifikace: PN-EN 15824:2010

 

HHomitka.cz HHomietka.sk

Doplňkové parametry

Kategorie: BETONOVÁ STĚRKA
Záruka: 1 rok
Hmotnost: 25 kg