Akrylátová fasádní omítka

Co je to akrylátová fasádní omítka

Akrylátová fasádní omítka je jedním z druhů tenkovrstvé omítky, která se prodává v pastovité formě a v široké škále barevných odstínů. Od ostatních tenkovrstvých fasádních omítek se liší základní pojivovou složkou, kterou je u akrylátových omítek akrylátová pryskyřice, přesněji akrylátová disperze. Dalšími složkami akrylátové omítky jsou anorganická plnidla, například křemičitý písek, a pigmenty, případně další přídavné látky jako jsou například fungicidní přípravky. Akrylátové fasádní omítky vyrábějí všichni přední výrobci stavebních hmot.

Fasádní omítka "HH" + ceník »

o10

7 výhod akrylátových omítek

Akrylátové fasádní omítky jsou velmi oblíbené, protože patří k cenově nejvýhodnějším. Velmi dobře odpuzují vodu, odolávají mechanickému otěru a dobře přilnou k podkladu. Jejich aplikace je snadná a prodávají se v široké škále barev i struktur, včetně i velmi tmavých a sytých barev. Navíc jsou i omyvatelné.

Na co si dát naopak pozor

Nevýhodou akrylátové fasádní omítky je nižší odolnost proti výskytu mechů a plísní a ve srovnání s jinými druhy tenkovrstvých pastovitých omítek také nižší paropropustnost. Přidané fungicidní látky se po čase vyplaví deštěm a akrylátovou omítku tak neochrání bez omezení. Akrylátové fasádní omítky tak nejsou vhodné na rekonstrukce domů se sklonem k vyšší vlhkosti. Bohužel mají akrylátové omítky také tendenci se dost špinit, takže nejsou nejvhodnější na domy stojící v průmyslových oblastech, nebo v blízkosti silnic s velmi silným provozem. Nejsou také vhodné na všechny typy podkladů, nehodí se například na kontaktní zateplení s minerální, které vyžaduje plnou paropropustnost fasády, naopak bez omezení je lze aplikovat na budovy zateplené polystyrenem. Jejich životnost je kratší než u jiných tenkovrstvých omítek.

 

Ostatní články a informace o fasádní omítce:

 

Fasádní omítka na zdivo

Fasádní omítka svépomocí

Tenkovrstvá fasádní omítka

Fasádní omítka vzorník

Fasádní omítka na porotherm

Probarvená fasádní omítka

Fasádní omítka postup

Stříkaná fasádní omítka

Silikonová fasádní omítka

Fasádní omítka cena za m2

 

Fasádní omítka tloušťka

Jaká je nejlepší fasádní omítka

Fasádní omítka bez zateplení

Fasádní soklová omítka

Akrylátová fasádní omítka

Fasádní omítka na zdivo

Fasádní omítka na polystyren

Fasádní jádrová omítka

Štuková omítka fasádní

Fasádní omítka skladba

 

HHomitka.cz HHomietka.sk