Fasádní omítka cena za m2

Jak koupit fasádní omítku za dobrou cenu

Ať už stavíte nový dům, nebo rekonstruujete starší, fasádní omítka je pro jeho finální podobu zásadní. Navíc je velmi podstatnou součástí obvodové konstrukce každého domu. Chrání venkovní zdi před vlivy okolního prostředí, tedy počasím, včetně mrazů, výkyvy teplot, mikroorganismy, emisemi, požárem a do jisté míry také mechanickým poškozením. Zároveň by měla být vyrobena tak, aby snadno přilnula k podkladu a aby se s ní snadno pracovalo.

Fasádní omítka "HH" + ceník »

Na správném výběru fasádní omítky totiž závisí nejen to, jak bude váš dům vypadat, ale také to, jak se vám v něm bude bydlet. Abyste si vybrali omítku s nejefektivnějšími pořizovacími náklady, je třeba přemýšlet nejen o ceně za metr čtvereční, ale také o potřebných parametrech omítky právě pro vaši nemovitost.

o17

Typy fasádních omítek

Výběr fasádních omítek je velmi široký a díky technologickému pokroku se neustále zvětšuje. Poslední novinkou jsou tak fasádní omítky vyrobené za použití nanotechnologií se samočistícím efektem. Základní dělení fasádních omítek je podle jejich hlavní pojivové složky, a to na minerální a pastovité.

Minerální omítky se vyrábějí nejčastěji na bázi cementu za přidání dalších přírodních minerálních materiálů, jako je vápenec, či křemičitý písek různé zrnitosti. Jsou dobře paropropustné a skvěle se hodí pro novostavby, ale také pro rekonstrukce starších budov, případně jen částí stěn. Vynikají dlouhou životností a díky vyššímu pH obvykle také dobře odolávají plísním. Vyrábějí se jak probarvené, tak v základní barvě, na kterou je nutné nanést fasádní barvu, což může nanášení omítky nejen prodražit, ale také prodloužit.

Pastovité omítky se vyrábějí již probarvené a v široké škále barev. Dále se dělí na akrylátové, silikátové, silikonové a silikon-silikátové podle toho, co je jejich základní pojivovou složkou. Cenově nejvýhodnější z nich jsou akrylátové, ale nehodí se na všechny typy zateplení. Ostatní pastovité omítky mají lepší vlastnosti, ale jsou zase o něco dražší.

Na co si dát pozor

Při výběru omítky se proto neřiďte jen cenou, ale nechte si poradit buď o projektanta, nebo jiného odborníka, jaký typ omítky se hodí pro váš dům. Zdánlivě výhodný nákup by se z dlouhodobého hlediska nemusel vyplatit. Pozor si dejte také při výběru barevného odstínu, protože i u stejného typu omítky se jednotková cena může lišit v závislosti na sytosti zvolené barvy omítky.

 

Ostatní články a informace o fasádní omítce:

 

Fasádní omítka na zdivo

Fasádní omítka svépomocí

Tenkovrstvá fasádní omítka

Fasádní omítka vzorník

Fasádní omítka na porotherm

Probarvená fasádní omítka

Fasádní omítka postup

Stříkaná fasádní omítka

Silikonová fasádní omítka

Fasádní omítka cena za m2

 

Fasádní omítka tloušťka

Jaká je nejlepší fasádní omítka

Fasádní omítka bez zateplení

Fasádní soklová omítka

Akrylátová fasádní omítka

Fasádní omítka na zdivo

Fasádní omítka na polystyren

Fasádní jádrová omítka

Štuková omítka fasádní

Fasádní omítka skladba

 

HHomitka.cz HHomietka.sk