Fasádní omítka na porotherm

Jaká fasádní omítka se hodí na zdivo Porotherm

Porotherm jsou pálené keramické cihly, které se používají pro vnitřní i venkovní zdivo. Vyrábějí se v různých variantách, včetně cihel s výplní z minerální vaty, které nepotřebují žádné další zateplení. Dalšími variantami jsou broušené zdivo pro přesné zdění nebo při potřebě zvýšení akustického komfortu. Všechny cihly značky Porotherm jsou vysoce kvalitní, mají dobré tepelně izolační vlastnosti. Jaká omítka se na ně ale nejlépe hodí?

o18

Výrobce zdiva doporučuje

Moderní zdivo má jiné vlastnosti než historické zdi z klasických cihel. Pro dosažení těch nejlepších parametrů zdiva Porotherm je nejlepší vybrat si z omítkových systémů, které doporučuje přímo jeho výrobce společnost Wieneberger. Jen správně zvolená omítka se se zdícím systémem Porotherm dokonale doplňuje a ochrání ho před teplotními výkyvy a dalšími vlivy vnějšího prostředí. Výrobce doporučuje omítky od pěti renomovaných značek, které považuje za nejvhodnější ochranu svého zdiva. Ale použít můžete samozřejmě i omítky od jiných výrobců s podobnými parametry. Konstrukce je podobná, a to podklad, lehčená jádrová omítka, penetrační nátěr a nakonec pastovitá fasádní omítka.

Fasádní omítka "HH" + ceník »

Značka Baumit nabízí jak cementový podhoz pro přípravu podkladu (Baumit Spritz 4 mm), tak lehčené jádrové omítky pro ruční i strojové míchání (například Baumit Primo L, nebo Baumit Termo omítka), penetrační nátěr (Baumit PremiumPrimer) a nakonec pastovitou fasádní omítku (například Baumit PuraTop v široké škále barev, nebo Baumit NanoporTop se samočisticím efektem).

Značka stavebních hmot Cemix nabízí například omítku v těchto vrstvách: cementový postřik 052, lehčená jádrová omítka 032, lepící stěrkovací hmota Basic 115, penetrace ASN a nakonec pastovitá fasádní omítka, například TetraCem, DuoCem, ActivCem, nebo zatírané omítky (silikonová, akrylátová či silikátová).

Značka Maxit doporučuje své výrobky zejména pro nanesení světlejších odstínů fasád. Jedná se o ekonomický systém, který vyžaduje jen tři vrstvy. První z nich je například jádrová lehčená omítka s vlákny ip 190 SFL, penetrační nátěr prim 1050 a Silikonová pastová probarvená omítka silco A K 2.

Profi nabízí konstrukci omítky s vloženou omítkovou tkaninou. Skládá se z kotvícího postřiku PROFI Spritzer, jádrové omítky PROFI MK2, stěrky PROFI UNI AM Leicht, omítkové tkaniny 119L, penetrace PROFI Uni Putzgrund a probarvené omítky PROFI Anti-Aging Putz.

Firma Weber dodává širokou škálu fasádních výrobků. Pro zdivo Porotherm je doporučena například Strojní lehčená jádrová omítka s vláknem Weberdur 137, štuková vápenocementová stěrka Weberdur štuk UNI, penetrační nátěr Weberpas podklad UNI a nakonec tenkovrstvá omítka regulující vlhkost na povrchu fasády Weberpas aquaBalance.

Více informací o vhodné fasádní omítce získáte na stránkách jednotlivých výrobců i na webu Wienberger.cz.

 

Ostatní články a informace o fasádní omítce:

 

Fasádní omítka na zdivo

Fasádní omítka svépomocí

Tenkovrstvá fasádní omítka

Fasádní omítka vzorník

Fasádní omítka na porotherm

Probarvená fasádní omítka

Fasádní omítka postup

Stříkaná fasádní omítka

Silikonová fasádní omítka

Fasádní omítka cena za m2

 

Fasádní omítka tloušťka

Jaká je nejlepší fasádní omítka

Fasádní omítka bez zateplení

Fasádní soklová omítka

Akrylátová fasádní omítka

Fasádní omítka na zdivo

Fasádní omítka na polystyren

Fasádní jádrová omítka

Štuková omítka fasádní

Fasádní omítka skladba

 

HHomitka.cz HHomietka.sk