Silikonová fasádní omítka

Není silikon jako silikon

Zatímco většina populace zná silikon hlavně v souvislosti s ženskou krásou, nebo jako tmel, či základ olejů, silikon v podobě silikonových disperzí nebo pryskyřic může být také základem vysoce kvalitní silikonové fasádní omítky. Silikon (jinak také polysiloxan) je anorganicko-organický polymer s kostrou z atomů křemíku a kyslíku. Díky tomu má skvělé vlastnosti, které se využívají jak v chemii a stavebnictví, tak i ve spotřebním průmyslu. 

o14

Výhody silikonové omítky

Podle některých stavebních odborníků jsou silikonové omítky vůbec nejkvalitnější variantou fasádních omítek. Siliková omítka silně odpuzuje vodu, odolává slunečnímu záření a také dalším vlivům počasí. Výborně se rovněž chová při vysokých i nízkých teplotách a brání zdivo před napadením plísněmi či mechy.

Fasádní omítka "HH" + ceník »

Stabilní složení a velmi dlouhá životnost činí ze silikonové omítky velmi dobrou volbu i v lokalitách se silným znečištěním a vyšším množstvím emisí v ovzduší. Z hlediska vzhledu je barevně stálá a má samočistící efekt. S kvalitními silikonovými omítkami se pracuje jednoduše a některé z nich lze omítat i v zimních měsících.

Na rozdíl od jiných typů fasádních omítek se silikonová omítka díky výborné paropropustnosti hodí v podstatě na jakýkoli typ stavební konstrukce, izolace i zateplení, a to jak u zcela nových domů, tak při rekonstrukci budov starších.

Mezi hlavní přednosti silikonových omítek patří vynikající tepelná odolnost, odolnost vůči UV záření, chemická stabilita a odolnost proti napadení plísní a mechů. Omítka je vysoce hydrofobní se samočistícím efektem, barevně stálá, snadno zpracovatelná a použitelná do náročných prostředí.

Také silikonové omítky se mohou lišit

Silikonové fasádní omítky jsou nabízeny v různých cenových hladinách. Čím vyšší je obsah silikonu a lepší paropropustnost i další užitné vlastnosti omítky, tím vyšší je většinou také její cena. Vyhněte se proto podezřele levným silikonovým omítkám. Minimum silikonu nezaručí, že omítka bude splňovat parametry, které očekáváte.

 

Ostatní články a informace o fasádní omítce:

 

Fasádní omítka na zdivo

Fasádní omítka svépomocí

Tenkovrstvá fasádní omítka

Fasádní omítka vzorník

Fasádní omítka na porotherm

Probarvená fasádní omítka

Fasádní omítka postup

Stříkaná fasádní omítka

Silikonová fasádní omítka

Fasádní omítka cena za m2

 

Fasádní omítka tloušťka

Jaká je nejlepší fasádní omítka

Fasádní omítka bez zateplení

Fasádní soklová omítka

Akrylátová fasádní omítka

Fasádní omítka na zdivo

Fasádní omítka na polystyren

Fasádní jádrová omítka

Štuková omítka fasádní

Fasádní omítka skladba

 

HHomitka.cz HHomietka.sk