Stříkaná fasádní omítka

Jak na stříkanou fasádu

Fasádní omítky už dávno není nutné nanášet jen klasickým ručním způsobem. Stále populárnější je jak u profesionálních firem, tak u stavebníků, kteří si dům budují svépomocí, fasádní omítka provedená moderním strojním způsobem omítání. Jedná se o takzvanou stříkanou fasádní omítku.

o5

Hlavní výhody stříkané fasádní omítky

Stříkání fasádní omítky má proti klasickému ručnímu způsobu několik zásadních výhod. První z nich je výrazně rychlejší aplikace fasádní omítky. Stříkanou fasádní omítku budete mít hotovou dvakrát až třikrát rychleji než omítku nanášenou ručně. Strojní aplikace je samozřejmě také mnohem pohodlnější. Výhodou je také dokonale kompaktní hladký a rovný povrch nastříkané fasády a celková kvalita omítky. Pro stříkané fasádní omítky se hodí zejména nejkvalitnější materiály s nízkou měrnou hmotností, například silikonové fasádní omítky.

Fasádní omítka "HH" + ceník »

Díky aplikaci nástřikem se dá při aplikaci fasádní omítky dostat také do špatně dostupných částí vnějšího pláště budovy a oproti klasické aplikaci hladítkem i ušetřit potřebný materiál, a to o 15 až 20 %. Aplikace fasádní omítky strojním zařízením navíc umožňuje i vytvoření různých barevných kombinací, včetně možnosti využít pro jedinečnost fasády různé dekorativní prvky.

Zvládnete to i sami

Pro aplikaci stříkané fasádní omítky si buď můžete objednat stavební firmu, která má profesionální strojní vybavení, nebo zakoupit či v půjčovně nářadí zapůjčit stříkací pistoli na fasádní omítky a příslušenství k ní. Dejte si přitom pozor, abyste měli vhodné vybavení pro vámi zvolený typ fasádní omítky. Každá stříkací pistole na omítky má v návodu uvedenou maximální zrnitost omítky, kterou je možné její pomocí aplikovat. Aplikaci zvládne i šikovný amatér. Před vlastním nanášení fasádní omítky ale nesmí zapomenout nanést na podklad vhodnou penetraci.

 

Ostatní články a informace o fasádní omítce:

 

Fasádní omítka na zdivo

Fasádní omítka svépomocí

Tenkovrstvá fasádní omítka

Fasádní omítka vzorník

Fasádní omítka na porotherm

Probarvená fasádní omítka

Fasádní omítka postup

Stříkaná fasádní omítka

Silikonová fasádní omítka

Fasádní omítka cena za m2

 

Fasádní omítka tloušťka

Jaká je nejlepší fasádní omítka

Fasádní omítka bez zateplení

Fasádní soklová omítka

Akrylátová fasádní omítka

Fasádní omítka na zdivo

Fasádní omítka na polystyren

Fasádní jádrová omítka

Štuková omítka fasádní

Fasádní omítka skladba

 

HHomitka.cz HHomietka.sk