Kdy je pochozí kamenný koberec

1 den k novému kamennému koberci

Kamenný koberec je oblíbenou podlahovou krytinou v interiéru i ve venkovním prostranství. Na schodišti oceníte protiskluzové vlastnosti, v koupelně povrch beze spár a na terase snadnou údržbu. Jak jej zhotovit a kdy je kamenný koberec pochozí?

kk27

Krytina z přírodního materiálu

Hlavní složkou kamenného koberce je speciální směs pryskyřice a přírodního říčního kamene. Ten je k dostání v několika odstínech včetně perleťového provedení. Prémiové druhy jsou zhotoveny ze štípaného mramoru.

Kamenný koberec je tolik oblíbený zejména pro svou snadnou instalaci a možnost položení na starý podklad. Nejednou pak připravujete jak vyrovnání povrchu, tak nášlapnou vrstvu.

Kamenný koberec "HH" + ceník »

Jak pokládat kamenný koberec

Pokládání kamenného koberce je poměrně jednoduché. Stačí si smíchat materiál. Postupně jej budete ve stejné vrstvě sypat na určené místo a roztírat. K roztírání použijete běžné hladítko. O vše ostatní se postará gravitace. Jakmile plochu dokončíte, začíná okamžitě proces tvrdnutí, polymerizace.

Kdy je pochozí kamenný koberec? Lehký nášlap zvládne už za několik hodin. Projít se po něm můžete za jeden den, tedy za 24 hodin. Na plnou zátěž je připravený po 7 dnech.

V interiéru je nutné ještě následné ošetření interiérovým gelem. Ten povrch kamenného koberce uzavře a krytina se stává plně voděodolnou.

Pokládka kamenného koberce během roku

Pokud budete kamenný koberec pokládat ve venkovních prostorách, je vhodné, aby teplota neklesla příliš nízko. Ideální teplota je do 15 stupňů. Některé směsi jsou schopné vytvrdnout i při 5 stupních. Se speciálními přísadami je možné vytvrdnutí i při teplotách okolo 0. Lepší je však naplánovat činnost tak, aby venkovní teploty byly příznivější. Výrazné ochlazení znamená krystalizaci pryskyřice a kamenný koberec by nebyl dokonalý.

 

Ostatní články a informace o kamenném koberci:

Kamenný koberec interiér

Kamenný koberec cena

Kdy je pochozí kamenný koberec

Lišty kamenný koberec

Kamenný koberec spotřeba

Kamenný koberec postup

Kamenný koberec podlahové topení

Kamenný koberec svépomocí

Kamenný koberec údržba

Kamenný koberec na svislé plochy

Kamenný koberec na balkon

Kamenný koberec sprchový kout

Kamenný koberec na stěnu

 

Jak položit kamenný koberec

Co je kamenný koberec - Jak proměnit interiér s malým rozpočtem

Kde koupit kamenný koberec

Kamenný koberec recenze

Pojivo pro kamenný koberec

Kamenný koberec venkovní

Kamenný koberec zkušenosti

Kamenný koberec kolem bazénu

Pryskyřice na kamenný koberec

Kamenný koberec na schody

Kamenný koberec do koupelny

Kamenný koberec vzorník

Kamenný koberec na terasu

 

HHomitka.cz HHomietka.sk