PENETRACE

3 položek celkem
Penetrace 2,5l
359 Kč / ks

OBSAH BALENÍ - 2,5kg/2,5l   VYDATNOST 0,20 - 0,25 l/m2

Kód: UPP25
Penetrace IKON 5L
599 Kč / ks

OBSAH BALENÍ - 5kg/5l   VYDATNOST 0,20 - 0,25 l/m2

Kód: UPP5
Penetrace IKON 10L
849 Kč / ks

OBSAH BALENÍ - 10kg/10l   VYDATNOST 0,20 - 0,25 l/m2

Kód: UPP10

Penetrační přípravky jsou důležitým prvkem pro kvalitní aplikaci a dlouhodobou životnost ať už fasádních barev, dekorativních omítek či kamenných koberců.

Co je penetrační podklad

Mezi širokou škálou různých výrobků na trhu je potřeba vždy tu vhodnou vzhledem k typu povrchu i k nátěru, který se chystáme aplikovat na ní. Slouží ke zpevnění podkladu a sjednocení savosti. Současně penetrace vyhlazuje a vyrovnává vlhkost povrchu, snižuje riziko znečištění a zvyšuje účinek přilnavosti. Pokud bychom ji vynechali, na zdi se můžou vytvořit skvrny nebo se nátěr/omítka může loupat, špatně nanášet nebo spotřebujeme násobně více barvy/omítky.

Penetraci se doporučuje aplikovat před nanášením těchto typů omítek:

AKRYLOVÉ

MOZAIKOVÉ

SILIKONOVÉ

KŘEMIČITÉ

SILIKONOVO - KŘEMIČITÉ

Jak s penetrací pracovat

Před použitím penetrace je standardně nutné odstranit (oškrábat) nátěr původní. Nanáší se na povrchy v exteriéru a interiéru – na podlahy i zdivo. Využití najde před aplikací podlah, pokládání keramických dlaždic, tapetováním, malováním a omítáním. Podklad musí být vždy čistý, suchý a nemastný.U starších staveb je pak pro zlepšení vlastností vhodnější dávat dvě vrstvy penetrace. A to s důkladným vyschnutím první vrstvy, řídíme se vždy návodem. K pokrytí větší plochy lépe poslouží váleček, jinak můžeme pracovat se štětcem. Vždy nanášíme přiměřeně tenkou vrstvu. Doporučená pracovní teplota je mezi 5 až 25 °C.

Penetrace je vhodná pro: sádrokarton, beton, pórobeton, sádru, cemento-vápencové povrchy, tvárnice, cihly, ostatní keramické materiály.

Penetrační podklad je předem připraven, hmotu používáme tak, jak je v balení. Nelze přidávat jakékoli další přísady, nesmí se ředit nebo naopak zahušťovat. Nutno dobře promíchat. Standardně má bílou barvu, ale lze přimíchat i barvený odstín (pigment), což se pod tmavší odstíny dekorativních omítek doporučuje. Udávaná spotřeba činí v průměru cca 0,25 l/m², penetrace má tedy vysokou vydatnost. Stejně tak ji charakterizuje dobré krytí.

 

HHomitka.cz HHomietka.sk

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení